Windykacja sądowa
Zostaw numer telefonu,
skontaktujemy się z Tobą!
Windykacja sądowa
Masz dłużnika?
Czym się zajmujemy?
- Roszczenia wynikające z prowadzonej działalności gospodarczej m.in. faktury, noty obciążeniowe, zaliczki, kaucje
- Umowy cywilno-prawne m.in. umowa pożyczki, umowa o pracę, umowna najmu, umowa o dzieło, umowa zlecenie
- Niezwrócenie zaliczki za niewykonane usługi
- Roszczenie wekslowe
- Roszczenie alimentacyjne
- Sprawy spadkowe
- Podziały majątku
Co obejmuje windykacja sądowa?
- Postępowanie sądowe
- Postępowanie egzekucyjne (komornicze)
- Ugody sądowe
- Postępowanie upadłościowe
- Postępowanie karne
Czy wiesz, że...
klienci naszej kancelarii otrzymują wyroki w czasie krótszym niż 7 tygodni?
7 na 10 wierzycieli nie decyduje się na windykację sądową i nie odzyskuje przez to swoich pieniędzy
Jak to zrobimy krok po kroku?
- Sprawdzimy dłużnika i zweryfikujemy Twoje dokumenty
- Przygotujemy strategię procesową
- Wykwalifikowany prawnik przygotuje pozew i skieruje go do właściwego sądu
- Odpowiemy na zarzuty dłużnika oraz przygotujemy pisma procesowe
- Będziemy reprezentować Cię na rozprawie
- Uzyskamy pozytywne rozstrzygnięcie Twojej sprawy
- Rozpoczniemy procedurę egzekucyjną
- Zlokalizujemy i zabezpieczymy majątek dłużnika
- Wskażemy komornikowi zabezpieczony majątek dłużnika
- Pieniądze wpłyną na Twoje konto
Jako kancelaria przeprowadzimy tysiące takich postępowań, a każdą kolejną sprawę traktujemy jak nowe wyzwanie. Z przyjemnością podejmiemy się też Twojej. Skontaktuj się z nami, opowiedz o swojej sprawie, a my pokierujemy Cię dalej.
Zadzwoń, a my ZA DARMO przeanalizujemy Twoją sprawę.
Dowiesz się czy Twój dłużnik jest wypłacalny i w jakim czasie odzyskamy TWOJE pieniądze.
71 711 99 66
By dokonać bezpłatnej analizy, po prostu zadzwoń do nas lub kliknij TUTAJ i skorzystaj z formularza!
Windykacja sądowa
Próbujesz odzyskać pieniądze od długiego czasu? Nie możesz nawiązać kontaktu ze swoim dłużnikiem? Każdą taką sprawę traktujemy jak nowe wyzwanie. Z przyjemnością podejmiemy się też rozwiązania Twojego problemu. Dowiedz się, jakie działania obejmuje windykacja sądowa. Pokierujemy Cię przez cały proces, aż pieniądze wrócą na Twoje konto.
Co to jest windykacja sądowa?
Windykacja zazwyczaj zaczyna się od etapu polubownego. Polega on na kontaktowaniu się z dłużnikiem i motywowaniu go do spłaty długu. Może się to odbywać za pomocą rozmów telefonicznych czy też osobistych wizyt w miejscu zamieszkania lub pracy dłużnika. Kiedy działania polubowne nie przynoszą rezultatu, przychodzi pora na wejście na drogę sądową. Jak sama nazwa wskazuje, windykacja sądowa zaczyna się właśnie w tym momencie.
Windykacja sądowa – etapy
Warto wiedzieć, że windykacja sądowa nie dzieje się od razu. Jest to szereg czynności, które wymagają przygotowań i zaangażowania nie tylko firmy windykacyjnej, ale też kancelarii prawnej. Proces windykacji sądowej możemy podzielić na kolejno następujące po sobie etapy:
- zalecenie skierowania sprawy na drogę sądową – na tym etapie, nasi windykatorzy informują Państwa o przebiegu polubownego etapu windykacji; biorąc pod uwagę zadłużenie, rodzaj działalności osoby zadłużonej, a także inne czynniki, nasi eksperci wydają rekomendacje skierowania sprawy do sądu,
- decyzja wierzyciela – oczywiście bez Państwa zgody sprawa do sądu nie trafi; zdajemy sobie sprawę, że nie jest to najprostsza decyzja; wymaga ona szeregu przygotowań do postępowania sądowego,
- przygotowanie oraz wniesienie pozwu – jeśli nasza rekomendacja zostanie przez Państwa zaakceptowana, windykator kontaktuje się z kancelarią prawną; w tym momencie zaczyna się proces zbierania niezbędnych dokumentów; po otrzymaniu od Państwa dokumentacji, prawnicy przygotowują pozew,
- wydanie nakazu zapłaty – po wniesieniu pozwu oczekujemy na wydanie przez sąd nakazu zapłaty, który zostanie wysłany do dłużnika; jeśli ten nie wnosi sprzeciwu, nakaz jest prawomocny; w takim wypadku kancelaria wnosi o nadanie klauzuli wykonalności; w przeciwnym razie zazwyczaj konieczna jest rozprawa sądowa,
- egzekucja – po nadaniu klauzuli wykonalności, kancelaria wysyła wniosek o wszczęcie egzekucji do komornika; proces może zakończyć się odzyskaniem całości roszczenia lub umorzeniem postępowania, w przypadku braku możliwości uzyskania całej należności.
Mimo swojego skomplikowania windykacja sądowa jest często najlepszym i jedynym sposobem na odzyskanie należności. Większość wierzycieli nadal nie wchodzi na drogę sądową i nigdy nie odzyskuje swoich pieniędzy. Z tego powodu trud poświęcony na ten proces może być bardzo opłacalny.
Czas i koszt windykacji sądowej
Ciężko określić czas potrzebny na sfinalizowanie całego procesu. Postępowanie sądowe to zazwyczaj okres około kilku miesięcy. Ten czas jest jednak zależny od stopnia skomplikowania sprawy, obłożenia sądu i wielu innych czynników. Po uprawomocnieniu nakazu, wydanie klauzuli wykonalności może zająć od dwóch do czterech tygodni.
Czas trwania egzekucji komorniczej jest zdecydowanie najtrudniejszy do oszacowania. W zależności od wielkości zadłużenia oraz sytuacji finansowej dłużnika, czas potrzebny na zakończenie działań komornika może się wahać od kilku miesięcy do nawet kilku lat.Pierwsze koszty związane z procesem przychodzą w momencie wniesienia pozwu do sądu. Wtedy naliczana jest opłata skarbowa, opłata od pozwu, a także pierwsza część kosztów zastępstwa procesowego. Druga część tych kosztów przychodzi w momencie wydania nakazu zapłaty. Jeśli dłużnik wniesie sprzeciw do sądu, wtedy ilość potrzebnych pieniędzy może znacznie wzrosnąć. W takim przypadku trzeba się liczyć z kosztami przeniesienia sprawy do trybu zwykłego i dojazdu na rozprawę.